Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen,  toprak ve su kalitesinin korunması, erozyonun önlenmesi, doğal kaynakların sürdürülebilirliği, tarımın olumsuz etkilerinin azaltılması amaçlanan Çevre Amaçlı Tarım Arazilerinin Korunması “ÇATAK” Projesinin tanıtım toplantısı İlçemiz Yeşilsırt Mahallesinde yapıldı.
 
 
Toplantıya Valimiz Mehmet Ceylan, Kaymakamımız İ.Altan Demirayak, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriye Sarıkaya, Belediye Başkanı Nebi Tepe, Yeşilsırt Mahalle Muhtarı Hürriyet Borucu ve köy halkı katıldı.
Toplantıda konuşan  Sayın Valimiz " Mahalle sakinlerimizin böylesi bilimsel bir çalışmaya katkı sunmaları bizi çok mutlu etti ve onurlandırdı. Bizler yaptığımız işleri bilim ve proje ile bütünleştirirsek hem alacağımız verim yüksek olur hem de gelirimiz artar. Bu çalışma diğer mahallelerimize de örnek olacaktır. Çevre Amaçlı Tarım Arazilerinin Korunması projesi, Trakya'nın kanayan yarası olan toprağın giderek güçsüzleşmesini önleyecek güzel bir çalışma. Gelecek toprakta, gelecek tarımda." şeklinde konuştu.Toplantı ÇATAK Projesinin detaylarının slayt eşliğinde anlatılması ile son buldu.