Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80. yıl dönümü münasebetiyle ilk olarak Hürriyet Meydanında "Çelenk Sunma Töreni" yapıldı.
 
İlçemizde 10 Kasım Atatürk'ü Anma Etkinlikleri kapsamında Çelenk Sunma Töreni, Kaymakam İ.Altan DEMİRAYAK, ilçe protokol üyeleri, STK Temsilcileri, gaziler, muhtarlar, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.
 
Çelenk sunma töreninde; Kaymakamlık Makamı, Belediye Başkanlığı ve çelenk sunmak üzere Kaymakamlık Makamına başvuran siyasi partilerin çelenkleri Hürriyet Meydanında Atatürk anıtına sunuldu.   Saat 9'u 5 geçe sirenlerin çalması ile Ulu Önder Atatürk'ün anısına 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşının okunmasıyla bayraklar yarıya indirildi. Törende Tekirdağ Milletvekillerinin mesajları okundu.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 80. yıl dönümü münasebetiyle Muratlı Kültür Merkezinde 'Anma Programı' yapıldı. Program öncesinde Sayın Kaymakamımız İ.Altan DEMİRAYAK tarafından Resim Sergisi  açıldı. Sayın Kaymakamımız sergiyi gezerek emeği geçenlere teşekkür etti.
 
Anma programına Atatürk’e saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'mızın okunması ile başlandı. Günün anlam öneminin belirten konuşma Muratlı Anadolu Lisesi Müdürü Hatice İŞLEK  tarafından yapıldı. Yine Anadolu Lisesi öğrencilerinin oluşturduğu koro tarafından Atatürk'ün sevdiği şarkılar seslendirildi. Ardından  kompozisyon, şiir ve resim  yarışmalarında birinci olan öğrencilere ödülleri Sayın Kaymakamımız İ.Altan DEMİRAYAK, Belediye Başkanı Nebi TEPE ile Milli Eğitim Müdürü Ali ERKOL tarafından verildi. Anma Programı “Mustafa Kemal” adlı oratoryonun sahnelenmesiyle sona erdi. Sayın Kaymakamımız programı hazırlayan Muratlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile fotoğraf çektirerek program için tebrik etti.