15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında ilk önce Hükümet Konağı önünde daha önce açılan 15 Temmuz Konulu resim sergisi ziyaret edildi. Sayın Kaymakamımız İ.Altan DEMİRAYAK Anı Defterine duygu ve düşüncelerini yazdı.
 
        
 
 
        15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Kaymakamlık önünde  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Kaymakam İ.Altan DEMİRAYAK tarafından protokol konuşması yapıldı. Sayın Kaymakamımız konuşmasında; "Bugün 15 Temmuz darbe girişimi karşısında Türk milletinin şanlı ve onurlu direnişinin, bağımsızlık mücadelesinin, milli irade zaferinin ikinci yıldönümünü idrak etmekteyiz. Muratlımızda, bu meydanda demokrasimize sahip çıkmak, milli iradenin ve ulus egemenliğinin esas ve temel prensibimiz olduğunu vurgulamak, 15 Temmuz gecesinde devletimizin bekası, milletimizin bağımsızlığı uğrunda canlarını feda etmiş olan aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anmak için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Hepimizin malumu olduğu üzere bundan iki yıl evvel ülkemiz çok büyük bir felaketin eşiğinden dönmüştür. Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasına, Türk milletinin varlığına kast eden, Türk milletinin bağımsızlığına, birliğine, beraberliğine, milli ve manevi değerlerimize, milli iradeye, demokrasimize saldırı mahiyetinde hain, menfur ve alçak bir darbe girişimi vuku bulmuş ve Cenabı Hakk’a şükürler olsun ki Türk milletinin cesareti sayesinde bu hain darbe girişimi bertaraf edilebilmiş, bastırılabilmiştir. 15 Temmuz da Türk Milleti’nin varlığına, istikbaline ve inançlarına ağır bir darbe vurmak isteyenlere karşı gövdesini siper eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. " ifadelerini kullandı.
 
 
        
 
 
 
        Cumhurbaşkanlığı 15 Temmuz Belgeselinin izlenmesine müteakip Siyasi Parti Temsilcileri tarafından selamlama konuşmaları gerçekleştirildi. Saat 22:00 civarı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın canlı konuşması ekrana yansıtıldı ve ardından katılımcılara yemek ikram edildi.  Video-slayt gösterimi ile devam eden program saat 00:13'te okunan selaların ardından sona erdi.