23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde ilk olarak Çelenk Sunma Töreni düzenlendi. Hürriyet Meydanında yapılan Çelenk Sunma Töreninde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Atatürk Anıtına Milli Eğitim Müdürlüğü  çelengi konuldu.
        Kutlama Programı Aşağısevindikli Mahallesi Şehit Erdoğan Erişik İlk\Ortaokulu bahçesinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. İlçe Milli Eğitim Müdür V. H.Hüseyin ELVERİŞLİ tarafından günün anlamını belirten bir konuşma yapıldı. Öğrenciler tarafından çeşitli gösteriler ve Halk Oyunları gösterilerinin ardından resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam İ.Altan DEMİRAYAK tarafından verildi. Son olarak zeybek gösterisinin ardından tören sona erdi.
        Törenlere Kaymakam İ.Altan DEMİRAYAK, Belediye Başkanı Nebi TEPE, Cumhuriyet Başsavcısı Eren ULAK, İlçe Jandarma Komutanı Serdar ÇİDEM, İlçe Emniyet Müdür V. Nail SAVRAN, İlçe Milli Eğitim Müdür V. H.Hüseyin ELVERİŞLİ, protokol üyeleri, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, stk temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.