24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları saat 10:00'da Hürriyet Meydanında Çelenk Sunma Töreni ile başladı.
        Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi İlçe Müdürü Ali ERKOL tarafından Atatürk Anıtına sunuldu.
        Çelenk Sunma Törenine Sayın Kaymakamımız İ.Altan Demirayak, Belediye Başkanı, Cumhuriyet Başsavcısı, protokol üyeleri, siyasi parti mensupları, STK Temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
 
        
 
              Saat 10:30'da Muratlı Kültür Merkezinde kutlama programı yapıldı. Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.
        Kaymakamımız tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. 
        Slayt gösterisinin ardından Mithatpaşa Türkçe Öğretmeni Naciye İşcan duygu ve düşüncelerini anlatan bir konuşma yaptı. 
        2016-2017 Eğitim Öğretim yılında emekli olan öğretmenlerimize hizmet belgeleri Sayın Kaymakamımız tarafından takdim edildi. Yine başarılı öğretmen ve okul müdürlerine Başarı Belgeleri verildi.
        Ritm Grubu gösterisi ve "Anılar" adlı kısa film gösterisinin ardından öğretmen konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri veridi.
        Mithatpaşa Ortaokulu öğrencisi Fatma Naz Karasu "Ben öğretmen olmak istiyorum" adlı şiiri okudu. Program "Hoşçakal Öğretmenim" adlı oratoryonun ardından sona erdi.