30 Ağustos Zaferinin 96. yıldönümü nedeniyle İlçemiz Hürriyet Meydanında Çelenk Sunma ve Kutlama Töreni gerçekleştirildi.

        Törenlere Sayın Kaymakamımız İ.Altan DEMİRAYAK, Belediye Başkanı Nebi TEPE, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdür V. siyasi parti ilçe başkanları, protokol üyeleri, okul müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

        Çelenk Sunma Töreninde ilk olarak Kaymakamlık çelengi Sayın Kaymakamımız İ.Altan DEMİRAYAK tarafndan Atatürk Anıtına konuldu. Ardından Belediye Başkanlığı çelengi sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak törene devam edildi.

        Kutlama Töreninde günün anlam ve önemini belirten konuşma Muratlı İlçe Jandarma Komutanlığında görevli Uzman Jandarma Çavuş Ahmet ALLI tarafından yapıldı. Daha sonra Muratlı Anadolu Lisesi öğrencisi Ezgi GÜNGÖR tarafından "Zafer" adlı şiir okundu.

       

                
 
 
 
          Sayın Kaymakamımız İ.Altan DEMİRAYAK, saat 09:30'da Kaymakamlık Makamında 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini kabul etti. 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları saat 20:00'da yapılacak Fener Alayı ve saat 21:00'da Hürriyet Meydanında konser verilmesi ile devam edecek.