Sayın Kaymakamımız İ.Altan DEMİRAYAK, İlçemizde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hıdrellez şenliklerinin 40.sının açılış törenine katıldı. İlk olarak Erol Okyay Caddesi’nden başlayarak Hürriyet Meydanı’na kadar giden kortej yürüyüşü yapıldı.

        Yürüyüşün ardından Hürriyet Meydanında yapılan programda Muratlı Hıdırellez Şenlikleri çelengi Atatürk Anıtı'na konuldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Belediye pasajı önünde devam eden programda konuşan İ.Altan DEMİRAYAK, 5.000 yıllık köklü bir tarihi geçmişe sahip olan hıdrellezin birlik, barış ve kardeşlik bayramı olduğu, baharın gelişi ile birlikte doğanın canlanarak oluşan bu bolluk ve bereket karşısında hıdırellez ile Cenab-ı Allah'a şükrümüzü ifade ediyoruz ifadelerini kullandı. Programda ayrıca hıdrellez ateşinin yakılması, Atatürk şiirinin okunması, halk oyunları ekibinin gösterisi ve davul-zurna ekibinin sahne alması gibi etkinlikler yapıldı.

        Açılış programına Sayın Kaymakamımız İ.Altan DEMİRAYAK'ın yanı sıra, Muratlı Belediye Başkanı Nebi TEPE, Ilçe Emniyet Müdür V. Erdoğan ÖZTÜRK, İlçe Jandarma Komutan V Oktay ERDOĞDU, Ilçe Milli Eğitim Müdürü Ali ERKOL, İlçe Sağlık Müdür V. Dr.Emsal GEMİCİ, STK Temsilcileri, Siyasi parti mensubları, muhtarlar, belediye meclis üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.