Eğitim-Sanayi İşbirliği Toplantısı Sayın Kaymakamımız İ.Altan DEMİRAYAK başkanlığında Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut ŞAHİN ile İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN'ın katılımı ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ek binası Toplantı Salonunda gerçekleşti.

        Muratlı OSB içerisinde faaliyette bulunan fabrika temsilcilerinin de katıldığı toplantıya ayrıca Il Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim ÇAKAL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali ERKOL, Şube Müdürü Ömer ÇELİK, Muratlı OSB Müdürü Fatih ÖZGEN, MTAL müdür ve müdür yardımcıları katıldı.

        Toplantıda ilk olarak söz alan Sayın Kaymakamımız meslek liselerinden yetiştirilecek kalifiye öğrencilerin işletmelerin ihtiyacına cevap verebilmesinin önemini belirtti. Daha sonra Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut ŞAHİN ile İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN'da işbirliğinin önemine değindi. MTAL Müdürü Şenel ATILGAN tarafından MTAL tanıtım sunumu gösterildi.

        Toplantıda işletme sahiplerine söz verilerek konu hakkındaki görüşleri dinlendi. İşletmelerin ihtiyacı bulunan nitelikli personel ihtiyacı noktasında meslek liselerinden yetiştirilen öğrencilerin yeterli düzeye gelebilmesi için eğitim kurumları ile işletmeler arasında ortak bir çalışma yapılması hususunda görüş alış verişinde bulunuldu.

        Toplantı sonrasında Sayın Kaymakamımız ile beraberindekiler Muratlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine giderek atölyelerde incelemede bulundu.