Muratlı'da Kurban Bayramı Kutlama Programı 21 Ağustos 2018 Salı günü saat 13:00'da Muratlı Park'ta Sayın Kaymakamımız İ.Altan DEMİRAYAK başkanlığında, Belediye Başkanı Nebi TEPE, İlçe Jandarma Komutanı Cihat BAYAT, İlçe Emniyet Müdür V. Muhammetin SAKARYA, İlçe Protokol Üyeleri, Siyasi Parti Başkan ve Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Muhtarlar ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirildi.

        Sayın Kaymakamımız günün anlam ve önemi hakkındaki konuşmasında; "Hiç şüphesiz ki bayramlarımız karşılıklı sevgi, saygı, hoşgörü temelinde kırgınlıkların, dargınlıkların, küskünlüklerin son bulduğu özel ve müstesna günlerimizdir. Bu vesileyle de özellikle bu bayramın tüm insanlığa sevgi, kardeşlik, hoşgörü temelinde birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde huzur, esenlik, sağlık getirmesini Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum. Hiç şüphesiz ki bizim inancımızda kurban çok özel ve ayrı bir yere sahiptir. Esasında kurban Allah’ın rızasını kazanmak ve Allah’a yakınlaşmak için maddi yükümlülükte bulunmaktır ve bu maddi yükümlülüğü paylaşmaktır. Dolayısıyla bayram münasebetiyle fakir fukaranın gözetilmesinin gerektiğini hiçbir zaman unutmuyoruz, fakir fukarayı gözeteceğimiz bir bayram olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyoruz. Bu bayram dolayısıyla da Allah birliğimizi, dirliğimizi daim eylesin. Sizlere bu bayram dolayısıyla huzur, sağlık, esenlik diliyorum. Hayırlı ve bereketli bayramlar diliyorum.” ifadeleri ile Kurban Bayramını kutladı.

 
          
 
 
        Bayramlaşma programının ardından saat 13:30'da İlçe Jandarma Komutanlığı’na geçen Kaymakam İ.Altan DEMİRAYAK, İlçe Jandarma Komutanı Cihat BAYAT ve askerlerin Kurban Bayramını kutladı, saat 13:45'da ise Muratlı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne geçen Kaymakam DEMİRAYAK, emniyet mensublarının bayramını kutladı. Saat 14:00'da Muratlı Devlet Hastanesine giden Kaymakamımız bayramda nöbet tutan hastane çalışanlarının bayramını kutlayarak hastalara hayırlı bayramlar ve acil şifalar diledi.
 
        
 
        
 
        
 
        Kaymakam bey son olarak Aşağısevindikli Mahallesinde ikamet eden bir şehit yakınını ziyaret ederek bayramlaştı.