10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Hürriyet Meydanında Sayın Kaymakamımız İ.Altan DEMİRAYAK'ın katılımı ile program gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İştiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda Muratlı Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği çelengi dernek başkanı Mehmet ÇİĞDEM tarafından sunuldu.
        Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Sayın Kaymakamımız, 10-16 Mayis Engelliler Haftasında düzenlenen etkinliklerle engelli vatandaşlarımıza yönelik farkındalık oluşturulmaya çalışıldığı, herkesin bir engelli adayı olduğunun bilinmesi gerektiği, engelliliğin fiziksel değil zihinsel bir durum olduğu ve empati yaparak engellileri daha iyi anlayacağımızı belirtti.
 
 
          
 
 
     Sayın Kaymakamımız program bitiminde Talatpaşa İlkokuluna giderek 4.Sınıf öğrencisi İlkbal YÜCEL'e tekerlekli sandalyesini takdim etti ve özel eğitim sınıfını ziyaret etti.
        Programlara ayrıca Belediye Başkanı Nebi TEPE, İlçe Jandarma Komutanı Cihat BAYAT, İlçe Emniyet Müdür V.İsa KARASU, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, okul müdürleri ve öğrenciler, Muratlı Engelliler Derneği üyeleri ile vatandaşlar katıldı.