Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. yıl dönümü münasebetiyle ilk olarak Hürriyet Meydanında "Çelenk Sunma Töreni" yapıldı.
 
İlçemizde 10 Kasım Atatürk'ü Anma Etkinlikleri kapsamında Çelenk Sunma Töreni, Kaymakam Dr. İsmail Altan DEMİRAYAK, ilçe protokol üyeleri, STK Temsilcileri, gaziler, muhtarlar, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.
 
Çelenk sunma töreninde; Kaymakamlık Makamı, Belediye Başkanlığı ve çelenk sunmak üzere Kaymakamlık Makamına başvuran kuruluşların çelenkleri Hürriyet meydanındaki Atatürk anıtına sunuldu.   Saat 9'u 5 geçe sirenlerin çalması ile Ulu Önder Atatürk'ün anısına 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve bayraklar yarıya indirildi.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yıl dönümü münasebetiyle Muratlı Kültür Merkezinde 'Anma Programı' yapıldı.
 
Anma programına Atatürk’e saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'mızın okunması ile başlandı. Günün anlam öneminin belirten konuşma Muratlı Hacı Rafet Gümüş Anadolu İmam hatip Lisesi Tarih Öğretmeni  Hande BECENEN  tarafından yapıldı. Okullar arası şiir yarışmasında birinci olan şiir Mehmet Akif  Ortaokul öğrencisi Nehir AKDEMİR tarafından okundu. Muratlı Hacı Rafet Gümüş Anadolu İmam hatip Lisesi öğrencisi Salih ESKİCİ tarafından "Mustafa Kemaller Tükenmez" adlı şiir okundu. Ardından  kompozisyon, şiir ve resim  yarışmalarında birinci olan öğrencilere ödülleri Kaymakam Dr. İsmail Altan DEMİRAYAK, Belediye Başkanı Nebi TEPE ile Muratlı MYO Müdür Yardımcısı Berna TEZ tarafından verildi. Anma Programı “Atatürk’e Sesleniş” adlı oratoryonun sahnelenmesiyle sona erdi.
 
Gün içerisinde ayrıca Atatürk Anıtı önü ve Atatürk Evinde 09:00-12:00 saatleri arasında ilçemiz liselerinde okuyan öğrenciler tarafından İhtiram Nöbeti tutuldu.