19 Eylül 1921 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Mustafa Kemal Atatürk'e “Gazi” unvanı verilmiştir. 27/06/2002 Tarih ve 4768 Sayılı “18 Mart Gününün Şehitler Günü ve 19 Eylül Gününün Gaziler Günü İlan Edilmesi Hakkındaki Kanun” gereğince de her yıl 19 Eylül Gaziler günü olarak kutlanmaktadır. 
 
        Her yıl düzenli olarak İlçemizde kutlanan Gaziler Günü bu yılda Kaymakam İ.Altan DEMİRAYAK'ın katılımıyla kutlandı. Törene Kaymakam Bey yanı sıra, Belediye Başkanı Nebi TEPE, Cumhuriyet Başsavcısı Serkan EĞİLMEZ, İlçe Jandarma Komutanı Serdar ÇİDEM, Ilçe Emniyet Müdür V. Erdoğan ÖZTÜRK, İlçe Protokol Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, İlçemizde bulunan Gaziler ve Şehit Yakınları ile Muhtarlar ve vatandaşalar katıldı.
 
        Törene saat 10.00'da Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Gaziler Derneği çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı. İlçemiz okullarında okuyan bir öğrenci tarafından  şiir okunması ve gaziler adına konuşma yapılmasıyla tören sona erdi.