23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının etkinlikleri çerçevesinde ilk olarak Çelenk Sunma Töreni düzenlendi. Hürriyet Meydanında yapılan Çelenk Sunma Töreninde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi konuldu.
 
 
        
 
         

        Kutlama Programı Fatih Mahallesi Hasan Orhan İlk\Ortaokulu bahçesinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer ÇELİK tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam İ.Altan DEMİRAYAK, Belediye Başkanı Nebi TEPE ve Muratlı Cumhuriyet Savcısı Sinan KIRLIOĞLU tarafından verildi. Şiir yarışmasında ilçemizde birinci olan şiir okundu. Öğrenciler tarafından yapılan çeşitli gösterilerin ardından program sona erdi.

        Törenlere Sayın Kaymakamımız İ.Altan DEMİRAYAK, Belediye Başkanı Nebi TEPE, Cumhuriyet Başsavcısı Sinan KIRLIOĞLU, Muratlı MYO Müdür Yardımcısı Murat ÖZDEMİR, İlçe Jandarma Komutanı Cihat BAYAT, İlçe Emniyet Müdür V. İsa KARASU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali ERKOL, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, stk temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.